Godlo (logo) SAJ przedstawia stylizowaną kotwicę patentową, będącą symbolem pewności, bezpieczeństwa i nadziei oraz wolności zależącej od tego, kto może ją podnieść i wyruszyć w rejs. W kotwicę wpisano literę A - jak armator, co podkreśla pierwotną ideę Stowarzyszenia, nie tylko pierwszego niezależnego stowarzyszenia żeglarskiego w IIIRP ale i pierwszego stowarzyszenia prywatnych armatorów. Logo jest monochromatyczne, łatwe do druku na formularzach oraz nadające się do stosowania jako płaskorzeźba lub grawerka albo też na pieczęciach.
Godło zostało opracowane w 1991 roku przez pomysłodawcę Stowarzyszenia jego Prezesa Honorowego Jerzego "Don Jorge" Kulińskiego. Stanowi element tradycji SAJ.

Proporczyk Stowarzyszenia, w 2014 roku przyjęty jednogłośną uchwałą RAdy Armatorskiej to wydłużony trójkąt o proporcjach 2,5:1. Według projektu Jerzego Kulińskiego, na niebieskim tle, symbolizującym wody Bałtyku zawiera biało-czerwony pas, nawiązujący do bandery polskiej oraz godło SAJ. Za zgodą Autora Rada Armatorska skorygowała odcień koloru niebieskiego.

Proporczyk jachty noszą pod lewym salingiem.

Poniżej do pobrania wzory, należy kliknąć, aby zobaczyć całość)


Stowarzyszenie Armatorów Jachtowych © 2007-2023