Centrum żeglarstwa na Dąbiu potrzebne drobne korekty.

Tym razem mamy drobne uwago do Centrum. Rzecz jest łatwa do poprawienia, a dość istotna ze względu na bezpieczeństwo i komfort cumowania. Oto esencja naszego wystąpienia:

"Działając w imieniu żeglarzy korzystających z usług postoju jachtów przy pomostach Szczecińskiego Centrum Żeglarskiego, prosimy o podjęcie szybkich działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa jednostek pływających cumujących along side, w miejscu wskazanym czerwoną linią na zrzucie z ekranu załączonym do niniejszego pisma.
W miejscu tym cumują duże jachty, których załogi do cumowania używają odpowiednio dużej średnicy cum. Tymczasem, podczas niedawnego remontu połączonego z wymianą odeskowania tego pomostu, wokół jego krawędzi zostały przymocowane listwy, które znacząco zmniejszają średnicę „uszu” z prętów stalowych, przyspawanych do konstrukcji pomostu, a które wcześniej były ledwo wystarczające do bezpiecznego cumowania. Obecnie, w przypadku trudniejszych warunków atmosferycznych, gdy czas założenia cumy determinuje bezpieczeństwo jachtów i załogi, przewlekanie cumy przez ucho trwa zbyt długo. Ponadto, podczas odchodzenia od pomostu jachtów przycumowanych nabiegowo, istnieje ryzyko zaklinowania się cumy, co uniemożliwi jej szybkie zebranie i utrudnia wykonanie manewru.
Dodatkowo jeden z uchwytów jest rozerwany.
Proponujemy, wzorem innych pomostów, zamontowanie - także w tej części mariny - knag lub polerów cumowniczych.
Jesteśmy przekonani, ze dokonanie tych prostych zmian pozwoli Centrum stać się miejscem jeszcze przyjaźniejszym dla żeglarzy."

Poprzedni miesiącczerwiec 2021Następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSoN
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Stowarzyszenie Armatorów Jachtowych © 2007-2021